سرخط خبرها
خانه / آرشیو اخبار / اولین نشست خبری شورای اسلامی و شهردار شهر فریدونکنار ۹۶/۹/۱۱

اولین نشست خبری شورای اسلامی و شهردار شهر فریدونکنار ۹۶/۹/۱۱

مصطفی شیاری رئیس شورای اسلامی شهر :ضمن استقبال از اصحاب رسانه فرمودند: اولین تاکید من به عنوان مسئول و بررسی کننده امورات شهر همدلی،تفاهم و برادری می باشد و امیدواریم یک شورای اسلامی سالم و صادق با مردم داشته باشیم.

در ادامه ایشان متذکر شدند شورای اسلامی شهر یک شورای نظارتی است،یک شورای دستوری نیست و خاطرنشان کردند ما را با توانمان بسنجید.

مهندس مهدی بابکی عضو شورای اسلامی شهر و سخنگوی شورا: در ادامه افزودند هدف این شورا این است که از جوانان، متخصصین و صاحبنظران استفاده شود.

استفاده از پتانسیل های منطقه و ظرفیت های بومی شهرستان مورد تاکید ایشان قرار گرفت.همینطور نگاه ویژه به سرمایه‌گذاران در جهت تحکیم و توسعه اقتصادی منطقه.در ادامه ایشان اهم اقدامات عمرانی از ابتدای دوره پنجم شورا تا کنون را تشریح کردند، از جمله اسفالت ده خیابان بزرگ شهر، پروژه تند رو کند رو ورودی شرقی شهر.اگو گذاری و تعریف بلوار و روشنایی خیابان شهید بهشتی، طرح خیابان بیست و چهار متری ساحلی. تقویت ورودی شرقی شهر با احداث میدان.تخصیص اعتبار هفت میلیاردی جهت احداث پل کمربندی و…

مهدی باقرزاده عضو شورای اسلامی شهر: بر لزوم توجه به قشر بازاریان به عنوان بدنه اصلی اقتصاد شهرتاکید کردند و فقدان حمل و نقل درست و نبود وجود پارکینگ کافی را از عوامل تضعیف بازار در سطح شهر خواندند.

ساماندهی و رونق شنبه بازار در جهت دسترسی آسان، حمل و نقل بهتر، نظارت و کنترل و امنیت بیشتر مورد توجه ایشان بوده است.

سید جواد قاسمی عضو شورای اسلامی شهر: ایشان پاسخگوی خبرنگاران در حوزه فرهنگی و ورزشی شهر بوده اند و بر لزوم شفاف سازی عملکرد شورا در مقابل شهروندان و ازادی بیان مطبوعات تأکید کردند.

خانم عزیزی عضو شورای اسلامی شهر: ایشان ضمن تقدیر از اصحاب رسانه بیان فرمودند رسانه ها طریقه سلامت را طی کنند،واقعیت ها را بیان کنند و با پرداختن به حواشی فضای جامعه را تیره و تار نکنند و موجب نگرانی مردم نگردند.

دکتر حمید بخشی شهردار شهرستان فریدونکنار: ایشان بر لزوم برنامه جامع در خصوص تدوین سند گردشگری شهر تاکید کردند.و اضحار داشتند قلب تپنده حوزه گردشگری شهرستان فریدونکنار ساحل می باشد.در ادامه ایشان به ابلاغ شدن طرح جامع شهر اشاره داشتند که مسیر توسعه شهری را تفصیلا نشان می دهد.

در خصوص مسائل فرهنگی اضحار داشتند شهرداری در حال گذار از یک ارگان صرفاً خدماتی عمرانی، به یک ارگان فرهنگی، عمرانی و خدماتی می باشد.چرا که شهروند فرهیخته می تواند در کاهش هزینه های شهری در حوزه های خدمات شهری به ما کمک کند.با ایجاد جشنواره ها ما به این مهم می توانیم دست پیدا کنیم.

در خصوص وضعیت شهری تاکید کردند موضوع دفع آب های سطحی را به عنوان یک مطالعه در دستورکار قرار گیرد.

ایجاد فراخوان در بین متخصصین طراحی شهری، سامان دهی مبادی  شهر،سامان دهی آشفتگی بصری شهر را از برنامه‌های خود عنوان کردند. همینطور

استفاده از پتانسیل رودخانه شهر در جهت توسعه شهری

ایجاد یک موزه منطقه ای در شهر در جهت جلب توریست

در ادامه ایراد کردند: با توجه به حجم اندک ساخت و ساز و سود حاصل از آن توسط شهرداری و بالا بودن هزینه های جاری شهرداری بر لزوم مدیریت مالی تاکید کردند.

درباره ی روابط عمومی شورا

همچنین ببینید

نشست با بازاریان

نشست صمیمی اعضای شورای اسلامی شهر ،آزادی کناری شهردار فریدونکنار،بمنظور هماهنگی و تبادل نظرات در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *